11 tajomstiev neodolateľných ľudí

15. marca 2017
úsmev, neodolateľnosť, stretnutie, kaviareň
ilustračné: thinkstockphotos.com

Existujú ľudia, ktorí možno nemajú veľa peňazí a krásny vzhľad, ale vyžarujú energiu a sebavedomie, ktoré k nim priťahuje iných ľudí. Je to typ ľudí, na ktorý sa často obraciam o pomoc, radu a podporu. Čo je na nich také fascinujúce?

Ku každému sa správajú s rešpektom

Či ide o interakciu s najväčším klientom alebo upratovačkou, neodolateľní ľudia sú ku každému zdvorilí a slušní.

Nasledujú platinové pravidlo

Zlaté pravidlo všetci poznáme – správaj sa k ostatným tak, ako chceš, aby sa správali k tebe. Neodolateľní ľudia sa riadia platinovým pravidlom – správaj sa k ostatným tak, akoby si ich liečil. Neodolateľní ľudia dokážu čítať v ľuďoch a správajú sa tak, aby sa cítili v ich prítomnosti pohodlne a komfortne.

Nezabúdajú na krátky rozhovor

Neodolateľní ľudia si vytvárajú spojenia a nachádzajú hĺbku v krátkych rozhovoroch. Ich skutočný záujem o ľudí im uľahčuje kladenie tých správnych otázok.

Zameriavajú sa na ľudí

Nie oni sú tí hlavní, ale ľudia okolo nich. Zameriavajú sa na ostatných, preto nemajú toľko času sa zaoberať sebou, čo je pre ostatných príťažlivé.

Nesnažia sa príliš

Neodolateľní ľudia sa nesnažia v každom rozhovore pútať pozornosť na seba a rozprávať o svojich úspechoch. Nechvália sa, pretože vedia, ako to ostatných odrádza.

Vedia rozdiel medzi faktom a názorom

Zvládajú kontroverzné a chúlostivé témy s eleganciou. Nemajú problém povedať svoj názor, ale upozornia na to, že je to ich názor nie fakt.

Sú autentickí

Nikto nemá rád falzifikát a neodolateľní ľudia to vedia. Snažia sa byť svojskí a ukázať svoju pravú tvár.

Majú integritu

Ľudia s vysokou integritou sú neodolateľní. Vyhýbajú sa zlým rečiam o iných, doťahujú veci do konca a robia správne veci, hoci ich to bolí.

Usmievajú sa

Ľudia sú zrkadlom toho, s kým hovoria. Ak chcete, aby ostatní našli tú neodolateľnosť aj vo vás, usmievajte sa na nich, oni vám to podvedome oplatia.

Snažia sa vyzerať č najlepšie

Neodolateľní ľudia vedia, že vyzerať dobre je prejavom rešpektu voči ostatným. Akonáhle sa stanú reprezentatívnymi, prestanú na to myslieť.

Našli dôvody, prečo milovať život

Pozitívni a vášniví, takí sú neodolateľní ľudia. Nikdy sa nenudia, pretože vidia život ako dobrodružstvo.

Neznamená to však, že takíto ľudia nemajú problémy. Keď sa niečo pokazí, pripomenú si, že zlý je len jeden deň a zajtra to bude lepšie. Nechýba im totiž nádej.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?