12 chytrých psychologických trikov, ktoré by ste si mali poznať

14. marca 2017
Bungeejumping, skok, sloboda, voľnosť
ilustračné: thinkstockphotos.com

Život si môžete uľahčiť vďaka maličkostiam, ku ktorým patria aj nasledujúce psychologické triky. Riaďte sa nimi a pocítite, že stres vás už tak netrápi a žije sa vám jednoduchšie, pretože prídete nato, ako sa ostatní správajú.

Keď sa skupina smeje, ľudia inštinktívne pozerajú smerom k členovi skupiny, ku ktorému sa cítia najbližšie (alebo by sa chceli cítiť najbližšie).

Ak je niekto na vás naštvaný a vy zostanete pokojný, pravdepodobne bude mať dotyčný väčšiu zlosť, ale v konečnom dôsledku sa bude za seba neskôr hanbiť.

Ak sa niekoho niečo opýtate a on vám dá len čiastočnú odpoveď, udržujte očný kontakt a mlčte. Odpovedajúca osoba si pravdepodobne uvedomí, že pôvodná odpoveď nebola dostatočná a a bude hovoriť viac.

Rozhovor, konverzácia
thinkstockphotos.com

Vyvolať emócie môžete len jedným spôsobom – emočnými výrazmi. Ak sa chcete cítiť šťastne, usmejte sa tak široko, ako len môžete.

Nehovorte ani nepíšte, „myslím“ alebo „verím, že“. Vyznie to tak, že vám chýba dôvera.

Pred pohovorom si predstavte, že ste starým priateľom personalistu. Vaše pohodlie a pozitívne vnímanie situácie budú nákazlivé.

Rozhovor, dohoda, rokovanie
ilustračné: thinkstockphotos.com

Mnoho účinkov stresu je rovnakých ako tie, ktoré spôsobuje radosť (ťažký dych, zrýchlený tep…). Ak zmeníte stresujúcu situáciu na výzvu, ktorá vám prináša radosť, stres sa premení na nadšenie.

Väčšina ľudí nespozná rozdiel medzi „žiarou“ a sebadôverou. Ak ostatných presvedčíte, že viete, čo robíte, začnú sa okolo vás zhromažďovať.

Ak pracujete v oblasti služieb zákazníkom, dajte si za seba zrkadlo. Zákazníci budú milší, pretože nikto nebude sám seba chcieť vidieť ako blbca.

Kaviaren_zakaznik_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak ste na porade a očakávate, že vás niekto bude napádať, sadnite si hneď vedľa neho. Stratí pocit bezpečia a prinajmenšom sa zmierni jeho podlosť.

Ak sa chystáte na prvé rande, zoberte partnerku/partnera na vzrušujúce miesto. Budú si vás potom s týmto vzrušujúcim pocitom spájať.

Skúste si všimnúť farbu očí človeka, s ktorým sa stretávate. Znamená to, že nemáte zabúdať na očný kontakt.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?