Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 tajomstiev, ktoré v sebe ukrývajú neodolateľní ľudia

Atraktívna mladá žena, úsmev
thinkstockphotos.com
19. januára 2017 Zdroj Entrepeneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Niektorí ľudia vyžarujú neuveriteľnú energiu a sebavedomie. Je pritom úplne jedno, či sú bohatí, dobre vyzerajú a aké majú spoločenské kontakty. Táto ich energia je taká silná, že aj tí najskeptickejší jedinci im napokon podľahnú.

Sú to jednotlivci, ktorí sa hodia “do voza aj do koča”. Kedykoľvek ich budete potrebovať, budú tu pre vás. Ak takéto osoby poznáte, možno vás niekedy napadlo, čo také majú, čo vy nemáte. Aké je ich tajomstvo, ktoré ich robí tak neodolateľnými?

Táto ich sila a vysoko nákazlivá energia pochádza z ich vnútra. Ich obrovskou výhodou je to, že veľmi dobre poznajú svoju skutočnú hodnotu. Odtiaľ pochádza aj ich sebavedomie, ktoré vyžarujú navonok a ktoré ich robí tak príťažlivými.

Vyznačujú sa však aj niektorými ďalšími návykmi, ktorými sa môžete inšpirovať.

Smiech, šťastie, mladá žena, auto
thinkstockphotos.com
  1. Rešpekt

Či je to čašník, upratovačka, predavačka, alebo sa jedná o ich najväčšieho klienta, títo ľudia jednajú s každým z nich s rešpektom a vždy sú slušní. Uvedomujú si, že každý človek si zaslúži úctu a podľa toho sa správajú.

  1. Zlaté pravidlo

Neodolateľní ľudia sa vždy držia zlatého pravidla – jednajte s ostatnými tak, ako chcete, aby oni jednali s vami. Dokážu výborne čítať ľudí a prispôsobiť svoje správanie a štýl komunikácie tak, aby ste sa s nimi cítili príjemne.

  1. Krátky rozhovor

Ich charakteristickým znakom je, že sú majstrami vo vedení krátkych rozhovorov. Ešte aj v takom krátkom čase dokážu komunikovať zmysluplne. Je to dané tým, že majú skutočný a nepredstieraný záujem o ostatných.

  1. Ľudia

S predchádzajúcim bodom súvisí aj táto vlastnosť neodolateľných ľudí. Ako už bolo povedané, majú záujem o ľudí. Keď sú vo vašej spoločnosti, viete, že sú tu pre vás. Nevenujú sa vtedy iným činnostiam a dávajú vám preto pocit jedinečnosti.

  1. Láska

Títo ľudia sú neprehliadnuteľní aj svojím pozitívnym prístupom k životu a nadšením zo všetkého, do čoho sa pustia. Nikdy sa nenudia a život považujú za jedno obrovské dobrodružstvo. Majú úprimne radi iných ľudí a rozdávajú radosť.

Ak chcete patriť medzi takto obdarených jedincov, sústreďte sa na ľudí vo vašom okolí. Podajte im pomocnú ruku, keď to budú potrebovať a nebojte sa ukázať radosť a prejaviť lásku. Aj sklamanie, ktoré môže prísť, patrí k životu. Posunie vás ďalej a zocelí.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

energiainšpiráciaľudiarozvojsila
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Podnikam.sk

Z kategórie Inšpirácia

Najčítanejšie za 24 hodín

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Logistika
Manažérske zručnosti
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Samospráva
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...