Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

6 kľúčových stratégií, ktoré používa Elon Musk pri prijímaní ľudí do SpaceX a Tesly

Elon Musk
SITA/AP

Každý úspešný podnikateľ si postupne vytvára svoje vlastné špecifické stratégie, ktoré potom používa pri prijímaní tých najväčších taletov do radov svojej firmy či viacerých organizácií.

Spoločnosti Tesla a SpaceX bezpochyby patria medzi tých najambicióznejších hráčov na súčasnom trhu. Aby dokázali dosiahnuť všetky stanovené ciele, musí Elon Musk získať aj tých najtalentovnejších ľudí. Aké tajomné postupy pritom používa, si môžete pozrieť aj v nasledujúcich riadkoch.

Two businessmen sealing the deal.
Fotobanka Pixmac
  1. Prijímací pohovor s každým osobne

SpaceX v súčanosti zamestnáva päť tisíc ľudí. Pri tomto množstve zamestnancov sa tak môže zdať až nemožné, aby sa šéf firmy zúčastnil na každom pohovore osobne. Pravdou však je, že je to možné. Elon Musk sa doteraz stal súčasťou každého pracovného pohovoru s vybranými talentmi.

  1. Otázky ohľadom vyriešených problémov

Prostredníctvom špeciálnych otázok Musk zisťuje u uchádzačov, aké problémy sa im podarilo vyriešiť na predchádzajúcom pracovisku. Cieľom tohto kroku je zistiť, či to boli práve oni, komu sa podarilo vyriešiť vzniknutý problém, alebo či boli len výkonnými členmi daného tímu. „Ak bol kandidát naozaj človekom, ktorý vyriešil konkrétny porblém, bude schopný zodpovedať položené otázky z rôznych perspektív,“ dodal v tejto súvislosti Musk.

Otázka, mladá žena
ilustračné: thinkstockphotos.com
  1. Riešenie problému počas prijímacieho pohovoru

Uchádzači v Glassdoor napríklad uviedli, že počas prijímacieho pohovoru do týchto spoločností museli lúštiť rôzne rébusy z oblasti inžinieringu a fyziky. Obsahom tieto otázky zodpovedajú úlohám, ktoré by riešil prijatý zamestnanec v rámci zverenej pracovnej agendy.

  1. Vzdelanie nerozhoduje

Musk v zásade nevyžaduje od záujemcov o prácu, aby mali vysokoškolské vzdelanie či dokonca ukončené stredoškolské štúdium. Riadi sa pritom poznaním, že mnohí úspešní inovátori dosiahli veľké veci aj bez ukončeného formálneho vzdelania. V tejto súvislosti uvádza, že ani Bill Gates, Steve Jobs či Larry Page nedisponujú univerzitnými diplomami.

Vysoká škola, diplom
Thinkstock
  1. Neuspojiť sa s ničím menej kvalitným, ako s najlepším uchádzačom

Toto odporučenie pritom platí pre akúkoľvek pracovnú pozíciu vo firme. Bývalá hľadačka talentov pre SpaceX, Dolly Singh, v tejto súvislosti poznamenala, že Musk jej zvykol hovorievať, aby mu našla toho najlepšieho človeka z celej planéty pre každú jednu otvorenú pracovnú pozíciu.

  1. Správne nastavenie mysle

Mať výnimočný talent je dôležité. Musk však ešte zdôrazňuje inú vec. Jeho cieľom je nájsť kandidátov s pozitívnym prístupom k veciam. Spolu s tým vždy zvažuje aj skutočnosť, či by sa tento človek páčil aj ostatným členom tímu a či by sa im s ním dobre spolupracovalo.

Na záver preto Musk ešte dodáva: „Je veľmi dôležité mať rád ľudí, s ktorými pracujete. V opačnom prípade sa tento stav podpíše aj na negatívnych pracovných výsledkoch.“

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Elon MuskPracovný pohovorskillstalenttipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

27mar9:30ChatGPT a Bard – využitie v biznise9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27mar9:30ChatGPT a Bard – využitie v biznise9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27mar9:30ChatGPT a Bard – využitie v biznise9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X