Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 nebezpečných chýb, ktorých sa pravdepodobne dopúšťate pri narábaní s peniazmi

Dôchodok, peniaze, senior
Thinkstock
8. februára 2017 Zdroj Lifeack.com Tlačiť

O dobrom finančnom manažmente sa zrejme ľahšie rozpráva, ako sa realizuje. Pri narábaní s peniazmi sa mnohí ľudia veľmi často dopúšťajú nasledovných chýb, ktoré môžu mať katastrofický dopad na ich financie.

  1. Podceňovanie poistenia

Webový portál Lifehack.com upozorňuje, že poistenie je veľmi dôležité a existuje množstvo dobrých dôvodov, prečo si zabezpečiť rôzne druhy poistenia (zdravie, majetok, automobil, domov a ďalšie). Prevencia problémov je dôležitým aspektom správneho finančného manažmentu.

  1. Slabé úspory

Chabé úspory a nedostatočné finančné rezervy sú bežnou chybou mnohých ľudí. Finančná discplína je pritom nesmierne dôležitá. Vždy by ste mali minúť menej, ako zarobíte, inak nikdy nebudete schopní vytvárať si rezervy.

  1. Splácate načas?

Vždy plaťte vašu hypotéku načas. Pravdou je, že niekedy môže dôjsť k rôznym neprevídaným okolnostiam, ktoré vás nepríjemne prekvapia. Práve pre tieto príprady by ste však mali mať vytvorený núdzový fond.

Minimálna mzda, euro, peniaze
Thinkstock
  1. Požičiavanie peňazí iným ľuďom

Požičiavanie peňazí iným ľuďom či ručenie pri ich pôžičkách nemusí byť vždy ten najlepší nápad. Okrem iného, aj pre vzťahy s týmito ľuďmi je vždy lepšie, ak nie sú medzi vami takéto záväzky.

  1. Prezentácia

Lifekack.com ďalej uvádza, že problémom môže byť aj zdieľanie niektorých informácií napríklad na sociálnych sieťach. Zverejnenie fotografie, kde pôsobíte neprofesionálne, by vám mohlo spôsobiť problémy pri získaní práce, o ktorú máte záujem.

  1. Plán

Možno si myslíte, že žiadny plán nepotrebujete. Pravda je však taká, že väčšina ľudí by ho potrebovala. Mali by ste preto pouvažovať o cieľoch, ktoré chcete v živote dosiahnuť a aktívne pracovať na ich dosahovaní. Je napríklad nesmierne dôležité mať určitý plán v súvislosti s dôchodkom, či zahrnúť do plánu financovanie potrieb očakávanej rodiny.

Aj keď sú v živote dôležité aj iné hodnoty, peniaze sú nesporne významnou súčasťou našich životov. Je preto dobré mať túto oblasť plne pod kontrolou. Albert Einstein raz povedal: „Keď vám hovoria, že to nie je o peniazoch, ale o princípe, tak je to vždy iba o peniazoch.“

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

inšpiráciapeniazezvyky
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Podnikam.sk

Z kategórie Financovanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Logistika
Manažérske zručnosti
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Samospráva
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...