9 presvedčivých dôvodov, prečo sa usmievať tak často, ako je to možné

7. apríla 2017
Usmev_zena_pexels.jpg
ilustračné: pexels.com

Úsmev nie je len znakom našej dobrej nálady, je tiež znamením pozitívneho postoja k ľuďom okolo nás. Pomáha prilákať ľudí a urobiť deň lepším.

Je deväť presvedčivých dôvodov, že je to s úsmevom lepšie ako sa mračiť.

Donúti ostatných vám veriť

Úsmev je jeden zo signálov, že je človek dôveryhodný. Rýdzi úsmev posiela správu, že ostatní vám môžu dôverovať a spolupracovať s vami.

Úsmev pre zhovievavosť

Keď robia ľudia zlé veci, často sa usmievajú, keď ich chytia. Podľa štúdie z roku 1995 sa o ľudí, ktorí porušili pravidlá a usmievajú sa, staráme viac. Považujeme týchto šudí za dôveryhodnejších ako tých, ktorí sa neusmievajú.

Usmev_pexels.jpg
ilustračné: pexels.com

Úsmev zo slušnosti

Niekedy sa usmievame preto, že je to slušné a chceme sa vyhnúť zlému pocitu potom. Keď vám niekto niečo pozitívne hovorí, treba prikývnuť a zdvorilo sa usmiať, inak to môžete neskôr ľutovať.

Úsmev “cez slzy”

Úsmev je dobrý spôsob, ako znížiť úzkosť spôsobenú znepokojujúcou situáciou. Usmievať sa treba aj vtedy, keď to tak necítite, pomôže vám to zdvihnúť si náladu.

Muz_pohlad_pexels..jpg
ilustračné: pexels.com

Úsmev vo vnútri

Keď je človek nervózny jeho pozornosť sa zužuje. Prestane si všímať, čo sa deje okolo a vidí len to, čo je priamo pred ním. Úsmev vám zlepší náladu a pomôže vám sa sústrediť. Podľa výskumu z roku 2010 u ľudí, ktorí sa usmievali, fungovala lepšie pozornosť, kde sa bolo treba sústrediť na celok, nielen na časť.

Úsmev pre sex

Ženský úsmev má čarovný účinok na mužov, väčší ako očný kontakt. Podľa prieskumu z roku 1985 sa ženy, ktoré sa okrem nadviazania očného kontaktu aj usmiali, zaujali viac ako tie, ktoré len nadviazali očný kontakt. Keď sa muži usmievajú na ženy účinok nie je taký magický.

Usmev dve_zeny_pexels.jpg
ilustračné: pexels.com

Skryje, čo si naozaj myslíte

Vedeli ste, že úsmevom môžete skryť to, čo si naozaj myslíte? Skutočný úsmev však predstierať dokážete len ťažko, preto je dôležité načasovania. Kľúčom k dôveryhodnému úsmevu je to, že treba mať pomalý nástup. Úsmevy s pomalým nástupom sú posudzované ako dôveryhodnejšie, autentickejšie a „flirtujúcejšie“.

Úsmev zarába peniaze

Usmievavé servírky zarábajú viac peňazí. Aj letušky či ženy pracujúce v oblasti zábavy či v pohostinstvách zarábajú viac, keď sa usmievajú. Úsmev môže peniaze zarobiť, ale zároveň môže byť aj nesmierne vyčerpávajúci.

Usmev_pes_pexels.jpg
ilustračné: pexels.com

Usmejte sa a polovica sveta sa bude smiať s vami

Usmejte sa na svet a svet sa usmeje na vás. Podľa výskumu z roku 1991 na úsmev pozitívne reaguje až 50 % ľudí, ktorí ho aj opätujú. Takmer nikto nereaguje na úsmev zamračene.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?