9 psychologických trikov, ako upútať ľudí vo svojom okolí

27. februára 2017
Biznis, sebavedomie, charizma
ilustračné: thinkstockphotos.com

Existujú ľudia vyžarujúci nevysvetliteľnú príťažlivosť, ktorá sa dotkne každého, kto s nimi príde do styku. Chcú byť ako oni, chcú získať ich priateľstvo, ich pozornosť. A čo je najpodivnejšie, vôbec to nezávisí od vzhľadu týchto ľudí.

Ak sa aj vy chcete stať človekom s nevysvetliteľnou príťažlivosťou, dodržiavajte týchto deväť pravidiel.

Vytvorte si “svoj” výzor

Potrebujete jedinečný imidž, čo je však dôležitejšie, potrebujete jedinečné detaily. Originalita je niečo, na čo si ostatní ľudia veľmi ľahko spomenú. Jedinečnosť pritom môže byť vyjadrená tiež v zraniteľnosti a škaredosti. Môžete to súvisieť s mimikou, intonáciou, štýlom komunikácie alebo časťou odevu.

Potrebujete veľký sen

Ambície, ciele, túžba niečo zmeniť v tomto svete. Nech už je to čokoľvek, potrebujete mať veľký sen, s ktorým si vás spoja. Človek bez sna je totiž ako kniha bez nápadu. Prečo by si ju potom chcel niekto prečítať?

Nezabúdajte na sebaistotu

Ak chcete byť charizmatický, musíte mať sebaistotu. Nespoliehajte sa na druhých, riešte svoje záležitosti svojpomocne. Ľudia okolo vás budú cítiť dôveru nielen v správaní, ale aj v reči. Pomôže, keď sa vyhnete slovám typu dúfam, myslím, možno, pravdepodobne.

Zabudnite na sťažnosti

Mohli by ste obdivovať a chcieť byť niekým, kto sa vždy sťažuje? Charizmatickí ľudia majú pozitívne myslenie, vyhýbajú sa kritike, sťažnostiam a negatívnym témam. Hoci nie je všetko v ich živote ideálne, vždy konverzujú o veciach, ktoré prinášajú potešenie.

Staňte sa rozprávačom

Mnoho ľudí verí, že schopnosť vytvárať príbehy musí byť človeku daná. Nemusí to tak však byť. Je to zručnosť, ktorú sa môže naučiť každý. Treba hovoriť s dôverou, používať humor, najmä sebairóniu. Netreba zabúdať na reč tela, byť síce emotívny, ale pozitívny. Nebojte sa, ak nie každý z vašich príbehov a vtipov funguje. Hovorte svoje osobné príbehy, tie sú pre ľudí zaujímavé.

Nepozerajte sa do diaľky

Keď s niekým hovoríte, vždy sa mu pozerajte do očí. Očný kontakt dokazuje, že prijímate človeka pred vami a nesúdite ho podľa vzhľadu. Dôležité je i to, aby ste sa nenechávali rozptyľovať vonkajšími vecami – nepozerajte sa na svoj telefón ani do davu, pôsobí to, akoby ste hľadali vhodnejšieho partnera na rozhovor.

Naučte sa počúvať druhých

Pokiaľ budete počúvať osobu, s ktorou sa rozprávate, pozorne a nadobudne pocit, že je výnimočná, bude cítiť potrebu ďalších konverzácií. Samozrejme, že si nemôžete pamätať všetko, čo vám ostatní hovoria, určite by ste si však mali zapamätať meno.

Použite zrkadlový efekt

Zrkadlový efekt či zrkadlenie je jednoduchý spôsob, ako niekoho primäť, aby si vás obľúbil. Opakovanie výrazov tváre, intonácie, gest vždy funguje, pretože táto metóda dobre vplýva na narcistickú stránku vášho spoločníka.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?