Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Login
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 psychologických trikov, ako upútať ľudí vo svojom okolí

Biznis, sebavedomie, charizma
ilustračné: thinkstockphotos.com
27. februára 2017 Zdroj brightside.me Tlačiť

Existujú ľudia vyžarujúci nevysvetliteľnú príťažlivosť, ktorá sa dotkne každého, kto s nimi príde do styku. Chcú byť ako oni, chcú získať ich priateľstvo, ich pozornosť. A čo je najpodivnejšie, vôbec to nezávisí od vzhľadu týchto ľudí.

Ak sa aj vy chcete stať človekom s nevysvetliteľnou príťažlivosťou, dodržiavajte týchto deväť pravidiel.

Vytvorte si “svoj” výzor

Potrebujete jedinečný imidž, čo je však dôležitejšie, potrebujete jedinečné detaily. Originalita je niečo, na čo si ostatní ľudia veľmi ľahko spomenú. Jedinečnosť pritom môže byť vyjadrená tiež v zraniteľnosti a škaredosti. Môžete to súvisieť s mimikou, intonáciou, štýlom komunikácie alebo časťou odevu.

Potrebujete veľký sen

Ambície, ciele, túžba niečo zmeniť v tomto svete. Nech už je to čokoľvek, potrebujete mať veľký sen, s ktorým si vás spoja. Človek bez sna je totiž ako kniha bez nápadu. Prečo by si ju potom chcel niekto prečítať?

Nezabúdajte na sebaistotu

Ak chcete byť charizmatický, musíte mať sebaistotu. Nespoliehajte sa na druhých, riešte svoje záležitosti svojpomocne. Ľudia okolo vás budú cítiť dôveru nielen v správaní, ale aj v reči. Pomôže, keď sa vyhnete slovám typu dúfam, myslím, možno, pravdepodobne.

Zabudnite na sťažnosti

Mohli by ste obdivovať a chcieť byť niekým, kto sa vždy sťažuje? Charizmatickí ľudia majú pozitívne myslenie, vyhýbajú sa kritike, sťažnostiam a negatívnym témam. Hoci nie je všetko v ich živote ideálne, vždy konverzujú o veciach, ktoré prinášajú potešenie.

Staňte sa rozprávačom

Mnoho ľudí verí, že schopnosť vytvárať príbehy musí byť človeku daná. Nemusí to tak však byť. Je to zručnosť, ktorú sa môže naučiť každý. Treba hovoriť s dôverou, používať humor, najmä sebairóniu. Netreba zabúdať na reč tela, byť síce emotívny, ale pozitívny. Nebojte sa, ak nie každý z vašich príbehov a vtipov funguje. Hovorte svoje osobné príbehy, tie sú pre ľudí zaujímavé.

Nepozerajte sa do diaľky

Keď s niekým hovoríte, vždy sa mu pozerajte do očí. Očný kontakt dokazuje, že prijímate človeka pred vami a nesúdite ho podľa vzhľadu. Dôležité je i to, aby ste sa nenechávali rozptyľovať vonkajšími vecami – nepozerajte sa na svoj telefón ani do davu, pôsobí to, akoby ste hľadali vhodnejšieho partnera na rozhovor.

Naučte sa počúvať druhých

Pokiaľ budete počúvať osobu, s ktorou sa rozprávate, pozorne a nadobudne pocit, že je výnimočná, bude cítiť potrebu ďalších konverzácií. Samozrejme, že si nemôžete pamätať všetko, čo vám ostatní hovoria, určite by ste si však mali zapamätať meno.

Použite zrkadlový efekt

Zrkadlový efekt či zrkadlenie je jednoduchý spôsob, ako niekoho primäť, aby si vás obľúbil. Opakovanie výrazov tváre, intonácie, gest vždy funguje, pretože táto metóda dobre vplýva na narcistickú stránku vášho spoločníka.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

inšpiráciarelaxzaujímavosti
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Podnikam.sk

Z kategórie Inšpirácia

Najčítanejšie za 24 hodín

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Logistika
Manažérske zručnosti
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Samospráva
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...