Aké novinky naznačuje nový patent od Apple?

17. februára 2017
businessinsider.som
businessinsider.som

Ste fanúšikmi Applu a používate vo svojich konverzáciách rôzne obrázky a emotikony? Nový patent tohto technologického giganta vás potom zrejme poteší.

Webový portál www.dailymail.co.uk tento týždeň informoval, že Apple získal patent, ktorý by mohol počítať so zakomponovaním “Emoji” tlačidla do klávesníc ich počítačov. “Emoji” počítajú svoju históriu niekedy na konci roku 1990 a postupne sa stali neodmysliteľnou súčasťou našej bežnej písomnej komunikácie.

Uvedené informácie naznačujú, že Apple sa v súčasnosti usiluje, aby bolo možné zdieľať tieto obrázky aj prostredíctvom ich laptopov. Spomínaný portál prezradil, že spoločnosť so sídlom v kalifornskom Cupertine získala patent, ktorý zobrazuje „Emoji“ tlačidlo pod tlačidlom Tab na ich klávesnici.

Daily Mail
Daily Mail

Užívateľom by malo ponúkať možnosť vybrať si z knižnice obrázok, ktorý by mohli zasielať vo svojich správach a zdieľať v príslušných postoch. Tento patent podal Apple ešte v roku 2015 a okrem spomínaného „Emoji“ tlačítka by mal obsahovať aj ďalšiu novinku v podobe tlačidla „Share“.

Daily Mail
Daily Mail

Ako ďalej uvádza britský portál, na stránke firmy sa nespomína nič o týchto novinkách, priložené náčrty však hovoria jasnou rečou. Pri stlačení tlačidla „Share“ by sa malo užívateľom otvoriť okno do rôznych sociálnych médií ako Facebook, Twitter či Instagram, či do ich e-mailovej pošty.

Ak je teda pravdou, čo naznačuje uvedený patent, priaznivci tejto značky sa zrejme majú na čo tešiť.

Zdroj: Dailymail.co.uk
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?