Amazon láka tisíce ľudí na prácu z pohodlia domova

21. apríla 2017
Únia by mohla spoločnosti Amazon nariadiť doplatenie daní
ilustračné: SITA/AP

Známy internetový predajca láka do svojich radov tisíce nových ľudí. Ponúka im flexibilitu spojenú s prácou z domu a ďalšie zaujímavé benefity.

Americká spoločnosť Amazon nedávno oznámila, že v nadchádzajúcucich mesiacoch plánuje prijať päť tisíc nových ľudí, ktorých miestom výkonu práce bude ich kuchyňa či obývačka. K tomuto komfortu im ponúka aj rôzne ďalšie výhody napríklad v podobe plateného zdravotného a nemocenského poistenia.

Zamestnanci Amazon.com v Nemecku štrajkujú za vyššie platy

Flexibilita láka

Najväčším lákadlom zverejnenej ponuky je zrejme fakt, že pri práci z domu sú ľudia oveľa flexibilnejší, dokážu si sami riadiť svoj čas aj výkon zverených úloh. Sľubované ďalšie benefity zo strany intenerového predajcu tiež určite stoja za zváženie. Ľudia, ktorí budú pracovať pre Amazon viac ako 20 hodín týždenne môžu získať aj iné doplnkové výhody vo forme plateného životného a invalidného poistenia. Predstavený kariérny program zahŕňa tiež možnosť absolvovať rôzne edukačné aktivity, ktoré im zaplatí spoločnosť. Zo zverejnenej tlačovej správy zároveň vyplýva, že tieto kurzy dokonca ani nemusia obsahovať činnosti potrebné pre budúcu prácu vo firme.

Amazon plánuje vytvoriť v SR 100 nových pracovných miest

V ponuke práce však chýba zmienka o prináležiacej mzde pre tento druh práce. Dôležitá je tiež informácia, ktorá hovorí o tom, že veľmi pravdepodobne bude táto práca zatiaľ obmedzená len na nočnú a víkendovú prácu. To je možno určitým sklamaním pre rodičov, ktorí patria do kategórie ľudí hľadajúcich tento druh pracovného pomeru. Tí sa uchádzajú najmä o možnosti zárobku v čase, kedy sú ich deti v škole. Amazon tiež obmedzil štáty, kde bude možné takto pracovať na 26 štátov z 50.

Gigant s gigantickými plánmi

V súvislosti s uvedenou informáciou spoločnosť zároveň oznámila, že v nasledujúcich 18 mesiacoch plánuje prijať ďalších 25 tisíc pracovníkov na čiastočný úväzok a 100 tisíc nových zamestnancov na plný pracovný úväzok.

Internetový predajca pôsobí aj na Slovensku. Bratislavské centrum bolo otvorené ako prvá pobočka Amazonu na Slovensku v roku 2011. Americká spoločnosť Amazon.com Inc. sídli v meste Seattle a prevádzkuje jeden z najstarších internetových obchodov Amazon.com.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?