Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Amazon láka tisíce ľudí na prácu z pohodlia domova

Únia by mohla spoločnosti Amazon nariadiť doplatenie daní
ilustračné: SITA/AP
21. apríla 2017 Zdroj www.inc.com Tlačiť

Známy internetový predajca láka do svojich radov tisíce nových ľudí. Ponúka im flexibilitu spojenú s prácou z domu a ďalšie zaujímavé benefity.

Americká spoločnosť Amazon nedávno oznámila, že v nadchádzajúcucich mesiacoch plánuje prijať päť tisíc nových ľudí, ktorých miestom výkonu práce bude ich kuchyňa či obývačka. K tomuto komfortu im ponúka aj rôzne ďalšie výhody napríklad v podobe plateného zdravotného a nemocenského poistenia.

Zamestnanci Amazon.com v Nemecku štrajkujú za vyššie platy

Flexibilita láka

Najväčším lákadlom zverejnenej ponuky je zrejme fakt, že pri práci z domu sú ľudia oveľa flexibilnejší, dokážu si sami riadiť svoj čas aj výkon zverených úloh. Sľubované ďalšie benefity zo strany intenerového predajcu tiež určite stoja za zváženie. Ľudia, ktorí budú pracovať pre Amazon viac ako 20 hodín týždenne môžu získať aj iné doplnkové výhody vo forme plateného životného a invalidného poistenia. Predstavený kariérny program zahŕňa tiež možnosť absolvovať rôzne edukačné aktivity, ktoré im zaplatí spoločnosť. Zo zverejnenej tlačovej správy zároveň vyplýva, že tieto kurzy dokonca ani nemusia obsahovať činnosti potrebné pre budúcu prácu vo firme.

Amazon plánuje vytvoriť v SR 100 nových pracovných miest

V ponuke práce však chýba zmienka o prináležiacej mzde pre tento druh práce. Dôležitá je tiež informácia, ktorá hovorí o tom, že veľmi pravdepodobne bude táto práca zatiaľ obmedzená len na nočnú a víkendovú prácu. To je možno určitým sklamaním pre rodičov, ktorí patria do kategórie ľudí hľadajúcich tento druh pracovného pomeru. Tí sa uchádzajú najmä o možnosti zárobku v čase, kedy sú ich deti v škole. Amazon tiež obmedzil štáty, kde bude možné takto pracovať na 26 štátov z 50.

Gigant s gigantickými plánmi

V súvislosti s uvedenou informáciou spoločnosť zároveň oznámila, že v nasledujúcich 18 mesiacoch plánuje prijať ďalších 25 tisíc pracovníkov na čiastočný úväzok a 100 tisíc nových zamestnancov na plný pracovný úväzok.

Internetový predajca pôsobí aj na Slovensku. Bratislavské centrum bolo otvorené ako prvá pobočka Amazonu na Slovensku v roku 2011. Americká spoločnosť Amazon.com Inc. sídli v meste Seattle a prevádzkuje jeden z najstarších internetových obchodov Amazon.com.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

Amazonnábor nových zamestnancovpráca a kariérapráca z domu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
DPH - Daň z pridanej hodnoty
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
Legislatíva, zákony
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Personalistika
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Samospráva
Školstvo
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Verejná správa
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny

december

15novalldayDaň z príjmu fyzickej osoby - Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom podľa § 44(Celý deň) Typ Udalosti:Povinnosti

12dec8:30Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

12dec8:30Manažérske účtovníctvo – prípadové štúdie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X