Chcete vidieť kancelárie budúcnosti už dnes? Zahlasujte napríklad za túto

8. júla 2016
Greenpod.jpg
Neste

Čoraz viac ľudí nechce pracovať v klasických kanceláriách a vyhovuje im práca z domu, poprípade na diaľku. Flexibilný čas je v súčasnosti snáď to najlepšie, čo môže zamestnávateľ svojmu zamestnancovi ponúknuť.

Jednou z možností je Greenpod, koncept alebo dizajn futuristickej kancelárie, na steny ktorej môžu byť projektované rôzne druhy okolia. Tento prototyp verejných priestorov z dielne firmy Neste, je vyvíjaný z úplne obnoviteľných materiálov.

Greenpod vyzerá ako transparentné vajce, ktoré sa bude nachádzať v nejakom verejnom priestore, napríklad v parku. Každý záujemca si ho bude môcť prenajať ako kanceláriu či priestor na stretnutia.

Greenpod1.jpeg
Neste

Steny by mali byť transparentné, ale pomocou diaľkového ovládania sa na nich bude dať zvoliť akákoľvek scenéria – napríklad zasnežený les alebo pláž. Nájomcovia si ju budú môcť vybrať na základe prostredia, v ktorom pracujú najproduktívnejšie. „Kontajner“ bude navrhnutý tak, aby eliminoval akýkoľvek hluk, a budú sa v ňom nachádzať reproduktory, z ktorých bude znieť buď hudba, alebo zvuky prírody.

Zmestili by sa doň dve až tri osoby a mali by k dispozícii všetky moderné vymoženosti prístupné v bežnej kancelárii, ako sú počítače, zásuvky či wifi. Greenpody by boli na prenájom na hodinu.

Jediné, čo zatiaľ bráni ich výrobe, je vyhrať Pre-order the Future iniciatívu, ktorá predkladá inovatívne produkty z obnoviteľných materiálov. Verejnosť a porota potom rozhodujú, ktorý prototyp sa im páči najviac.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?