Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete vidieť kancelárie budúcnosti už dnes? Zahlasujte napríklad za túto

Greenpod.jpg
Neste
8. júla 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Čoraz viac ľudí nechce pracovať v klasických kanceláriách a vyhovuje im práca z domu, poprípade na diaľku. Flexibilný čas je v súčasnosti snáď to najlepšie, čo môže zamestnávateľ svojmu zamestnancovi ponúknuť.

Jednou z možností je Greenpod, koncept alebo dizajn futuristickej kancelárie, na steny ktorej môžu byť projektované rôzne druhy okolia. Tento prototyp verejných priestorov z dielne firmy Neste, je vyvíjaný z úplne obnoviteľných materiálov.

Greenpod vyzerá ako transparentné vajce, ktoré sa bude nachádzať v nejakom verejnom priestore, napríklad v parku. Každý záujemca si ho bude môcť prenajať ako kanceláriu či priestor na stretnutia.

Greenpod1.jpeg
Neste

Steny by mali byť transparentné, ale pomocou diaľkového ovládania sa na nich bude dať zvoliť akákoľvek scenéria – napríklad zasnežený les alebo pláž. Nájomcovia si ju budú môcť vybrať na základe prostredia, v ktorom pracujú najproduktívnejšie. „Kontajner“ bude navrhnutý tak, aby eliminoval akýkoľvek hluk, a budú sa v ňom nachádzať reproduktory, z ktorých bude znieť buď hudba, alebo zvuky prírody.

Zmestili by sa doň dve až tri osoby a mali by k dispozícii všetky moderné vymoženosti prístupné v bežnej kancelárii, ako sú počítače, zásuvky či wifi. Greenpody by boli na prenájom na hodinu.

Jediné, čo zatiaľ bráni ich výrobe, je vyhrať Pre-order the Future iniciatívu, ktorá predkladá inovatívne produkty z obnoviteľných materiálov. Verejnosť a porota potom rozhodujú, ktorý prototyp sa im páči najviac.

Odporúčané články

Témy

relaxzaujímavosti

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X