Európske pravidlá zrejme nepustia a tak igelitkám v Lidli odzvonilo

17. februára 2017
Lidl_beroun_2.jpg

Český Lidl nasleduje nové trendy. Chce šetriť životné prostredie a vo svojej snahe tak nasleduje kolegov z Nemecka, Rakúska aj Švajčiarska.

Webový portál IDNES.cz nedávno informoval, že zákazníci obchodného reťazca Lidl v Českej republike už nebudú mať možnosť nákupu ilegitových tašiek. Od 1. marca 2017 im budú k dispozícii už len papierové vrecká alebo iné recyklovateľné tašky. Vo svojom úsilí však nie je sám. Podobné opatrenie už zaviedol reťazec aj v ďalších krajinách ako Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko. Od 1. Júla 2017 sa k nim pridá aj britský Lidl.

Lidl je nemecká sieť diskontných predajní a hlavne sa zaoberá predajom potravinárskeho a spotrebného tovaru. Bratislava, 7. marec 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

Portál ďalej informoval, že vo všetkých 233 predajniach na území Českej republiky, si od uvedeného dátumu budú môcť zákazníci kúpiť už len nebielenú papierovú tašku, alebo iný druh tašky vyrobenej z recyklovateľného materiálu. Chladené a mrazené výrobky si budú môcť odnášať v termotaškách.

Lidl v tejto súvislosti uviedol, že spoločnosť tým ušetrí až 27 miliónov igelitiek ročne. „Chceme aktívne prispievať ku zníženiu spotreby igelitových tašiek a tým aj k ochrane životného prostredia,“ oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Pavel Stratil.

Z údajov Európskej komisie z roku 2011 vyplýva, že každý Čech spotrebuje 300 igelitových vreciek a sáčkov ročne. Európske regulácie pritom hovoria o potrebe zníženia spotreby igelitiek do roku 2019 na 90 sáčkov ročne a do roku 2025 až na 40 sáčkov ročne.

Zdroj: iDNES.cz
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?