Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

HB Reavis predáva košický Aupark

HB Reavis predáva košický Aupark
Zdroj: kosice.aupark.sk
22. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Kupujúcim je realitná investičná spoločnosť New Europe Property Investments.

Hodnota predávaných projektov predstavuje 165 mil. eur

Spoločnosť HB Reavis sa rozhodla predať nákupné centrum Aupark Košice, kancelársku budovu Aupark Tower Košice a pripravovaný projekt Malinovského kasární v Košiciach. Kupujúcim je realitná investičná spoločnosť New Europe Property Investments (NEPI).

HB Reavis zinkasuje za predaj spomínaných komplexov 165 mil. eur. Transakcia ešte podlieha schváleniu Protimonopolného úradu SR, ktorý ju musí posúdiť v súlade so zákonom na ochranu hospodárskej súťaže.

Už minulý rok NEPI kúpil od HB Reavis Aupark v Žiline. „Aupark koncept budeme rozvíjať naďalej, pričom aktuálne pracujeme na našom prvom Auparku v českom Hradci Králové,“ uviedol Marian Herman zo spoločnosti HB Reavis. 

Košický Aupark pozostáva z približne 34 000 metrov štvorcových maloobchodnej prenajímateľnej plochy a 1 100 parkovacích miest. Projekt je umiestnený v centre Košíc. Priľahlá veža Aupark Tower má 12 700 metrov štvorcových prenajímateľných kancelárskych priestorov. 

Medzinárodná developerská skupina HB Reavis vznikla v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí na trhoch strednej a východnej Európy, vo Veľkej Británii a v Turecku. Spoločnosť realizovala celkovo 750 tis. metrov štvorcových kancelárií, obchodných a zábavných centier či logistických nehnuteľností.

Ďalších vyše milióna metrov štvorcových je vo fáze plánovania alebo povoľovania výstavby. Spoločnosť má celkové aktíva 1,58 mld. eur s čistou hodnotou 917 mil. eur.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X