Mladý režisér kritizoval praktiky finančných poradcov, za čo mu teraz hrozí súd

29. augusta 2016
Euro, peniaze, financie
Thinkstock

Dokument mladého režiséra Jakuba Charváta vzbudil vlnu nevôle v sektore finančného poradenstva a v súčasnosti je vysoko diskutovanou témou naprieč celým českým internetom. Materiál s názvom Rada nad zlato je tŕňom v oku finančnej poradenskej spoločnosti OVB Allfinanz (OVB). Poukazuje v ňom totiž na niektoré jej kontroverzné praktiky. Sám autor dokumentu pre spoločnosť krátko pracoval.

Už minulý rok sa uvedený film stratil z viacerých festivalov a pred každou ohlásenou akciou čelí Charvát hrozbe žalôb od právnikov OVB. Informoval o tom český webový portál IDNES.cz. Zo zverejnených informácií ďalej vyplýva, že finančná spoločnosť podala na Charváta žalobu na ochranu svojej povesti. Mediálny zástupca OVB Jří Reichl v tejto súvislosti uviedol, že ich právnici sú presvedčení o tom, že dokumentárne zábery sú v rozpore s osobnostnými právami jednotlivcov a výsledný materiál poškodzuje dobré meno spoločnosti.

Film napríklad naznačuje, že finanční poradcovia nie sú až takí nezávislí, ako sa na stretnutiach so svojimi klientmi prezentujú. Majú vraj nadštandardné vzťahy s niektorými veľkými finančnými spoločnosťami. Kritika však neobišla ani Českú národnú banku, ktorá je dohliadajúcim subjektom vo vzťahu k finančným sprostredkovateľom. Charvát v reakcii na celú záležitosť uviedol, že v tomto momente čaká na začiatok súdneho konania.

Zdroj: IDNES.cz
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?