Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Možnosť prepoistiť sa využilo 93 070 poistencov zdravotných poisťovní

Možnosť prepoistiť sa využilo 93 070 poistencov zdravotných poisťovní
Koláž: Podnikam.sk
23. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne úrad riešil k 19. decembru celkom 11 podnetov. Deväť ich bolo v rámci poisťovne Union a dve voči Všeobecnej zdravotnej poisťovni.

Neakceptovaných bolo 3 437 prihlášok

V roku 2014 z celkového počtu 5,18 mil. poistencov využilo možnosť prepoistiť sa 93 070 poistencov. Ako ďalej informoval Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), predstavuje to najnižšie číslo od roku 2006. Úrad akceptoval 89 633 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne od 1. januára 2015, čo predstavuje 1,73 % z celkového počtu poistencov.

Neakceptovaných bolo 3 437 prihlášok. Najčastejším dôvodom zamietnutia bolo to, že išlo o duplicitnú prihlášku. Týkalo sa to 1 582 prihlášok. Následne 1 203 bolo späťvzatých prihlášok. Menšími dôvodmi bolo napríklad to, že nesedelo meno alebo priezvisko, prípadne že dotyčný nemal poistný vzťah. 

V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne úrad riešil k 19. decembru celkom 11 podnetov. Deväť ich bolo v rámci poisťovne Union a dve voči Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Dôvodom boli zavádzajúce informácie zo strany zdravotnej poisťovne a to, že prihlášku nepodal poistenec a zmena tak bola neoprávnená. Na poisťovňu Dôvera nebol podaný žiadny podnet. 

Po zohľadnení príchodov a odchodov zaznamenala prírastok poistencov voči kmeňu iba poisťovňa Union, a to 4,5 %. Dôvera a Všeobecná zdravotná poisťovňa evidovali pokles zhodne o 0,41 %. 

Zmeniť zdravotnú poisťovňu sa dá iba raz do roka. Tí, ktorých prihlášku potvrdil ÚDZS, sa stanú klientmi novej zdravotnej poisťovne od 1. januára. Najneskôr do 8. januára musia vrátiť preukaz poistenca a európsky preukaz predchádzajúcej poisťovni. Zmenu tiež musia nahlásiť svojmu zamestnávateľovi, ako aj obvodnému lekárovi.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do zdravotnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X