Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na diaľnice a rýchlostné cesty išlo za polrok 307 mil. eur

Ilustračné foto: SITA
26. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Vysoké tempo prestavanosti podľa diaľničiarov znamená aj zvýšené tempo čerpania eurofondov.

V súčasnosti je vo výstavbe vyše 120 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest

Na výstavbu nových úsekov diaľnic a rýchlostných ciest v prvom polroku tohto roku išlo celkovo 307,51 mil. eur. „V júni sa na diaľniciach a rýchlostných cestách zrealizovali stavebné práce úhrnne vo výške viac ako 75,5 mil. eur. Je to zatiaľ najvyšší objem stavebnej produkcie v doterajšej histórii výstavby diaľnic na Slovensku,“ informovala vo hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková. Doteraz najvyššia úroveň financovania výstavby diaľnic v jednom mesiaci bola v októbri minulého roku, kedy výdavky dosiahli takmer 60 mil. eur.

Vysoké tempo prestavanosti podľa diaľničiarov znamená aj zvýšené tempo čerpania eurofondov. „Národná diaľničná spoločnosť v máji tohto roka dosiahla čerpanie 1 mld. eur zo zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Doprava 2007 – 2013,“ uviedla Žgravčáková. 

V súčasnosti je vo výstavbe vyše 120 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. Diaľničiari v tomto roku odovzdali do užívania motoristom (10. júla) zatiaľ úsek D1 Dubná Skala – Turany pri Martine v dĺžke takmer 16,5 km.

„Do konca roka 2015 plánujeme sprevádzkovanie ďalších viac ako 40 kilometrov diaľnic,“ dodala Žgravčáková. Ide o štyri úseky – dva na D1 Jánovce – Jablonov pri Levoči (18,5 km), D1 Fričovce – Svinia pred Prešovom (11,2 km) a R2 Pstruša – Kriváň pri Detve (10,4 km). 

Súčasťou šiestich rozostavaných úsekov diaľnic bude osem tunelov v celkovej dĺžke 16 727 metrov. Vo výstavbe sú tunely Šibenik (591 m) na D1 Jánovce – Jablonov II. úsek, Svrčinovec (420 m) a Poľana (898 m) na D3 Svrčinovec – Skalité, Považský Chlmec (2 218 m) na D3 Žilina, Strážov – Brodno, Čebrať (2 026 m) na D1 Hubová – Ivachnová, Ovčiarsko (2 367 m) a Žilina (687 m) na D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka a Višňové (7 520 m) na D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala. 

Po dokončení rozšíria štvoricu zatiaľ sprevádzkovaných diaľničných tunelov Branisko (4 975 m), Horelica (605 m), Sitina (1 440 m) a Bôrik (995 m).

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

24jan7:30SPRÁVA A ÚDRŽBA BUDOV7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

25janalldayTransferové oceňovanie(Celý deň: štvrtok) Udalosť usporiadaná: Wolters Kluwer s. r. o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dane a účtovníctvo

31janalldayDaňová optimalizácia a štrukturovanie podnikania(Celý deň: streda) Udalosť usporiadaná: Wolters Kluwer s. r. o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dane a účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X