Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najobľúbenejšími autami v SR sú Škoda, Volkswagen a Hyundai

Najobľúbenejšími autami v SR sú Škoda, Volkswagen a Hyundai
18. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počet zaregistrovaných nákladných áut nad 12 ton (kategória N3) vo februári dosiahol 361 kusov a medziročne bol vyšší o 35 %. 

Medzi nákladnými vozidlami do 12 ton dominuje Iveco

Počas prvých dvoch mesiacov tohto roka bolo na Slovensku zaregistrovaných 5 304 nových osobných automobilov, čo je medziročne menej o 1,5 %. Ako informoval Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR, odbyt malých úžitkových vozidiel (kategória N1) v sledovanom období predstavoval 453 kusov a medziročne sa zvýšil o vyše 26 %.

Registrácie nákladných áut do 12 ton (kategória N2) v uplynulom mesiaci poklesli o necelých 43 % na 23 vozidiel. Počet zaregistrovaných nákladných áut nad 12 ton (kategória N3) vo februári dosiahol 361 kusov a medziročne bol vyšší o 35 %. Zaregistrovaných bolo aj 56 autobusov (kategórie M2 a M3) pri náraste o 700 %. 

Prvé miesto na trhu s novými osobnými autami si vo februári udržala Škoda s podielom 22,4 %, na druhom mieste bola značka Volkswagen s trhovým podielom 9,9 %. Tretie miesto vo februári obsadil Hyundai s podielom necelých 9 %. V kategórii malých úžitkových vozidiel sa na čele udržal Fiat s podielom 28 %, druhé miesto obsadil Peugeot s podielom 16,6 %. Značka Citroen skončila uplynulý mesiac na treťom mieste s vyše 15-percentným podielom. 

Medzi nákladnými vozidlami do 12 ton dominujú značky Iveco s podielom 69,5 %. Nasledujú DAF, Renault Trucks a MAN so zhodným podielom 8,7 %. V kategórii nákladných áut nad 12 ton vedú MAN a Scania so zhodným vyše 20-percentným podielom na trhu. Na druhom mieste skončila značka DAF s viac ako 19-percentným podielom.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X