Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Najviac výdavkov ŠFRB pôjde na obstaranie nájomných bytov

6. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Celkové výdavky ŠFRB v tomto roku sa zvýšia o 66,1 %.

Príjmy ŠFRB sa v tomto roku zvýšia o takmer 119 mil. eur

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) bude mať v tomto roku vyšší rozpočet. Celkové príjmy ŠFRB sa v roku 2015 zvýšia o 118,741 mil. eur na 307,35 mil. eur, čo je oproti pôvodne schválenému rozpočtu o 63 % viac. 

Príjmy fondu vzrastú o ďalšie finančné prostriedky z projektu JESSICA II vo výške 103,54 mil. eur na dočerpávanie voľných peňazí Európskej únie, vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu, z programového obdobia 2007 – 2013, a tiež o zostatok zdrojov z predošlých rokov v objeme 15,52 mil. eur.

Zároveň sa majú znížiť nedaňové príjmy z úrokov z úverov, pôžičiek a vkladov a iných príjmov o 318,99 tis. eur. Návrh na zmenu rozpočtu ŠFRB predložil na vládu minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek na základe rozhodnutia Rady ŠFRB.

Celkové výdavky ŠFRB v tomto roku sa zvýšia o 118,26 mil. eur na 297,25 mil. eur. V porovnaní s pôvodným rozpočtom je to o 66,1 % viac. Z toho úvery na podporu bývania majú dosiahnuť 292,57 mil. eur pri náraste o 118,07 mil. eur.

Najviac z tejto sumy je určených na obstaranie nájomných bytov, a to naďalej 118 mil. eur. Na obnovu bytových budov zo zdrojov EÚ, vrátane domáceho spolufinancovania, pôjde po novom spomínaných 103,54 mil. eur.

Peniaze EÚ z toho predstavujú 88 mil. eur a štát prispeje sumou 15,53 mil. eur. Na obnovu bytových budov má ísť aj ďalších 63,13 mil. eur, čo je o 13,13 mil. eur viac. Podpora obstarania bytov do vlastníctva fyzických osôb sa zvýši o 1 mil. eur na 5,4 mil. eur. Na výstavbu alebo dostavbu zariadení sociálnych služieb majú ísť stále 2 mil. eur a na obnovu týchto zariadení 500 tis. eur, čiže o 400 tis. eur viac.

Bežné výdavky fondu sa majú zvýšiť o 289,3 tis. eur

Dosiahnu tak 4,08 mil. eur a kapitálové výdavky by mali klesnúť o 100 tis. eur na 600 tis. eur. Plánovaný zostatok zdrojov fondu by mal vzrásť o 479,25 tis. eur na 10,1 mil. eur.

Štátny fond rozvoja bývania zabezpečuje podporu v oblasti bytovej politiky a zefektívnenia existujúceho systému podpory bývania, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov.

Slúži najmä na vytváranie výhodných podmienok pre obstarávanie nájomného bývania pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, cielenú obnovu bytového fondu, zvýšenie efektívnosti podpory bývania a využitie prostriedkov štrukturálnych fondov Európskej únie.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X