Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Newsletter správa týždňa

Parlament schválil čiastočné oslobodenie trinástych a štrnástych miezd pre zamestnancov od daní a odvodov. Daňové a odvodové úľavy na časť trinásteho a štrnásteho platu sa budú týkať nielen súkromného sektora, ale aj zamestnancov v štátnej a verejnej správe. Nová legislatívna úprava však neprikazuje zamestnávateľom tieto platy vyplácať. Bude tak na rozhodnutí samotného zamestnávateľa, či trinásty a štrnásty plat svojmu zamestnancovi vyplatí, alebo nie.

Od začiatku mája tohto roka sa zvyšujú aj príspevky, ktoré majú nezamestnaných motivovať k tomu, aby za prácou dochádzali alebo sa za ňou presťahovali. Novela zákona o službách zamestnanosti, ktorú schválil parlament, tiež zjednodušuje podmienky zamestnávania pracovníkov z tzv. tretích krajín (krajín mimo Európskej únie) na Slovensku.

Okrem týchto aktuálnych zmien sme pre vás pripravili aj niekoľko článkov týkajúcich sa daní. Dozviete sa výšku nezdaniteľnej časti základu dane v roku 2018,  a získate aj viac informácií o odpisovaní majetku a daňovej optimalizácii v roku 2018, ako aj o postupe pri daňovej kontrole a povinnostiach daňovníka v roku 2018.

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X