Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezamestnanosť nad 20 % malo na konci apríla deväť okresov

Ilustračné foto: SITA
1. júna 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Oproti koncu apríla minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o päť.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti má okres Rimavská Sobota

Miera nezamestnanosti bola na konci apríla tohto roka vyššia ako 20 % v deviatich okresoch na Slovensku. Oproti koncu apríla minulého roka sa počet okresov presahujúcich 20-percentnú nezamestnanosť znížil o päť.

Okresy, v ktorých bola na konci apríla tohto roka nezamestnanosť nad 20 %, patria do Prešovského, Banskobystrického a Košického kraja. Z deviatich okresov sa štyri nachádzajú v Banskobystrickom kraji, tri v Prešovskom kraji a dva okresy v Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (UPSVAR).

eBooky: 

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci apríla v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 28,46 %, čo je medziročný pokles o 2,72 percentuálneho bodu.

Nasleduje okres Revúca, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu apríla tohto roka medziročne znížila o 3,32 percentuálneho bodu na 24,58 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Kežmarok. V ňom bola na konci apríla miera nezamestnanosti 24,47 %, čo je medziročne menej o 2,32 percentuálneho bodu. 

Naopak, najnižšiu mieru nezamestnanosti majú dlhodobo bratislavské okresy. V piatich bratislavských okresoch bola na konci apríla tohto roka miera nezamestnanosti od 5,06 % do 6,30 %. Medzi ne sa včlenili len dva okresy, a to okres Galanta a okres Senec. Kým v okrese Galanta bola vo štvrtom mesiaci tohto roka miera nezamestnanosti 5,40 %, okres Senec vykázal za rovnaké obdobie mieru nezamestnanosti 6 %. 

Jedným z opatrení druhého sociálneho balíčka súčasnej vlády má byť aj špeciálny program pomoci pre okresy s nezamestnanosťou nad 20 %. „Bude zákonom vytvorený automatický mechanizmus nárokovateľnej podpory týchto regiónov formou zvýhodnenia verejných a súkromných investícií, budovania cestnej infraštruktúry a podpory zamestnávania a budovania verejných inštitúcií,“ oznámil premiér Robert Fico po sobotňajšom sneme strany Smer-SD.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X