Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezamestnanosť pod 5 % nedosiahol ani jeden región SR

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
26. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Región Bratislavský kraj sa však tejto úrovni najviac priblížil s nezamestnanosťou 6,0 %. 

29 regiónov EÚ malo nezamestnanosť rovnú alebo vyššiu ako 20,2 %

Spomedzi regiónov EÚ bola vlani nezamestnanosť rovná alebo nižšia ako 5,0 %, čo je menej ako polovica priemeru Európskej únie, v 54 z nich. Išlo o 23 regiónov v Nemecku, 16 vo Veľkej Británii, šesť v Rakúsku, tri v Belgicku a Rumunsku a jeden v Českej republike, v Taliansku a v Maďarsku.

Na Slovensku ani jeden región nemal nezamestnanosť nižšiu ako polovica priemeru EÚ. Región Bratislavský kraj sa však tejto úrovni najviac priblížil s nezamestnanosťou 6,0 %. Vyplýva to z údajov štatistického úradu Európskej únie Eurostat.

eBooky:

Naopak, 29 regiónov EÚ malo nezamestnanosť rovnú alebo vyššiu ako 20,2 %, čo bol dvojnásobok priemeru EÚ. Išlo o 13 španielskych regiónov, 12 gréckych a štyri talianske. Ani v jednom slovenskom regióne nebola nezamestnanosť vyššia ako dvojnásobok priemeru únie.

Najvyššiu nezamestnanosť vykázal v rámci SR podľa Eurostatu región Východné Slovensko, a to 16,6 %. Región Západné Slovensko evidoval podľa štatistického úradu EÚ nezamestnanosť vo výške 11,0 % a Stredné Slovensko na úrovni 15,9 %. 

Najvyšší podiel dlhodobo nezamestnaných na celkovom počte ľudí hľadajúcich prácu evidovali v šiestich gréckych regiónoch, a to Attiki (77,3%), Dytiki Ellada (76,7%), Ipeiros (75,8%), Kentriki Makedonia (75,2%), Peloponnisos (73,8%) a Thessalia (73,5%).

Najnižšia dlhodobá nezamestnanosť bola vo švédskom regióne Övre Norrland (14,8 %) a v rumunskom regióne Bukurešť – Ilfov (15,9 %), nasledovaná ďalšími šiestimi regiónmi. Priemerná dlhodobá nezamestnanosť v rámci celej EÚ bola vlani 49,3 %.

Najnižšia nezamestnanosť v rámci regiónov Európskej únie bola v minulom roku v českom regióne Praha a v nemeckom Oberbayerne (zhodne 2,5 %) a ďalších štyroch nemeckých regiónoch s nezamestnanosťou pod úrovňou 3 %.

Naopak najvyššia nezamestnanosť bola v piatich španielskych regiónoch, a to Andalúzia (34,8 %), Kanárske ostrovy (32,4 %), Ceuta (31,9 %), Extremadura (29,8 %) a Kastília-la Mancha (29 %).

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X