Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nová mapka poskytuje fascinujúci pohľad na svetovú ekonomiku

pixabay.com
23. júla 2015 Zdroj businessinsider.com Tlačiť

Mapka, uverejnená na webe HowMuch.net, poskytuje fascinujúci pohľad na svetovú ekonomiku. Krajiny na mape sú zobrazené tak, že ich veľkosť zodpovedá výške nominálneho hrubého domáceho produktu, teda toho typu HDP, ktorý nezohľadňuje infláciu.

Čím väčšia plocha, tým väčšia ekonomika

Územie každej krajiny je rozdelené do troch sektorov – služby, priemysel a poľnohospodárstvo –, aby sa tak ukázalo, ktoré odvetvie najviac prispieva k HDP krajiny.

S HDP viac ako 17 biliónov tvorí USA takmer štvrtinu svetovej ekonomiky. Najviac peňazí prichádza zo sektora služieb (79,7 % – pre porovnanie, svetový priemer je 63,6 %). Poľnohospodárstvo a priemysel prinášajú do kasy menej peňazí ako je svetový priemer (1,12 % a 19,1 %, priemery sú 5,9 % a 30,5 %).

Na druhej strane Čína má väčšiu rovnováhu medzi sektormi služieb a priemyslu, poľnohospodárstvo za nimi zaostáva. Ako poznamenáva HowMuch.net, toto je nezvyčajné, keď sa vezme do úvahy, že iné robustné ekonomiky disponujú sektormi služieb, ďaleko prevyšujúcimi priemysel a poľnohospodárstvo.

HowMuch.net predpovedá, že ako bude Čína pokračovať v raste, tak budú služby obyvateľstvu expandovať, zatiaľ čo poľnohospodárstvo a priemysel sa budú zmršťovať.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X