Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Obchodníci a dodávatelia chcú zlepšiť vzájomné vzťahy

Pracovný kolektív, porada
Thinkstock
2. novembra 2016 Tlačiť

Iniciatíva pre férový obchod, ktorú založili Potravinárska komora Slovenska a Slovenská aliancia moderného obchodu, má prípadné spory riešiť férovým a transparentným spôsobom.

Obchodníci a dodávatelia, ktorí pôsobia na Slovensku, chcú zlepšiť vzájomné vzťahy. Zástupcovia Potravinárskej komory Slovenska (PKS) spolu so Slovenskou alianciou moderného obchodu (SAMO) preto založili spoločnú národnú platformu s názvom Iniciatíva pre férový obchod, ktorá by mala prípadné spory riešiť férovým a transparentným spôsobom. Informovala o tom PKS.

Medzi dodávateľmi a obchodníkmi už z podstaty ich podnikania existuje isté prirodzené napätie. To však nemôže brániť tomu, aby mali korektné vzťahy postavené na rešpekte a úcte k formálnym i nepísaným pravidlám,“ povedal prezident PKS Daniel Poturnay. Podľa predsedníčky SAMO Kataríny Fašiangovej len vzájomný dialóg môže zaručiť korektné vzťahy.

Ako ďalej komora uviedla, iniciatívu založilo na celoeurópskej úrovni osem veľkých združení zastupujúcich veľkoobchodníkov a maloobchodníkov, výrobcov, spracovateľov, spotrebné družstvá i obchodníkov s farmárskymi produktmi. Jej cieľom je podporovanie a presadzovanie férových obchodných praktík v potravinárskom dodávateľskom reťazci a celková zmena kultúry vo vzťahoch medzi jednotlivými článkami. Obe zakladajúce organizácie chcú v rámci fungovania tejto platformy osloviť ďalšie dodávateľské a obchodné združenia a organizácie, prípadne individuálne firmy, ktoré by mali záujem na projekte spolupracovať, uzavrela PKS.

Potravinárska komora Slovenska je záujmové združenie, ktoré sa zaoberá podporou rozvoja legislatívy, konkurencieschopnosti, priemyslu, ochrany spotrebiteľa a životného prostredia. Na Slovensku pôsobí od roku 2002 a združuje 47 členov. SAMO združuje spoločnosti obchodu, ktoré na Slovensku v súčasnosti prevádzkujú 610 maloobchodných a 6 veľkoobchodných prevádzok. Členovia SAMO od začiatku svojho pôsobenia na slovenskom trhu doteraz preinvestovali spolu viac ako 2,5 miliardy eur, bez úľav v rámci štátnej pomoci. V súčasnosti spolu zamestnávajú viac ako 26 tisíc ľudí.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

agrorezortobchodobchodovanieSlovenskovzájomný vzťah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
DPH - Daň z pridanej hodnoty
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
Legislatíva, zákony
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Personalistika
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Samospráva
Školstvo
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Verejná správa
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny

december

18dec8:30Ako viesť modernú materskú školu od A do Z8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva,Školstvo

27decalldaySpotrebná daň z tabakových výrobkov - Podanie oznámenia o množstve cigariet uvedených do daňového voľného obehu(Celý deň: streda) Typ Udalosti:Povinnosti

27decalldayDaň z pridanej hodnoty - Podanie kontrolného výkazu za kalendárny mesiac(Celý deň: streda) Typ Udalosti:Povinnosti

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X