Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet dolárových miliardárov vzrástol

Počet dolárových miliardárov vzrástol
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
24. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najbohatším človekom na svete je podľa Hurun Global Rich Listu 2015 opäť Bill Gates.

Počet dolárových miliardárov na svete v tomto roku prevýšil dve tisícky

Ako informuje J&T Banka s odvolaním na výsledky Hurun Global Rich Listu 2015, oproti minulému roku sa ich počet zvýšil o 222 na rekordných 2 089, z ktorých je 279 žien. Aj keď ich počet rástol, hodnota aktív dolárových miliardárov naopak klesla, a to o 1,5 % na 6,7 bil. dolárov. „Pre ilustráciu je to približne 77-násobok veľkosti slovenskej ekonomiky,“ dodáva analytik J&T Banky Stanislav Pánis.

Najbohatším človekom na svete je podľa Hurun Global Rich Listu 2015 opäť Bill Gates s hodnotou majetku 85 mld. dolárov, druhý najbohatší Mexičan Carlos Slim Helú kontroloval majetok v hodnote 83 mld. dolárov. Prvú trojku najbohatších ľudí na planéte uzatváral Warren Buffet s hodnotou 76 mld. dolárov. „Majetok troch najbohatších ľudí sveta sa zvýšil spolu za rok o 52 mld. dolárov, teda v priemere o 100 tis. dolárov každú minútu,“ konštatuje Pánis. 

V prvej desiatke je šesť Američanov a po jednom zástupcovi majú Mexiko, Španielsko, Francúzsko a Nemecko. Do prvej desiatky sa pritom posunul aj zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg, ktorý je vo veku 30 rokov s majetkom v hodnote 44 mld. dolárov na siedmej priečke najmladším z top 10 najbohatších ľudí na planéte. 

Priemerný vek dolárového miliardára predstavuje 64 rokov

Mladších ako 40 rokov je len 40 z nich. Vôbec najmladšími sú 24-ročný Evan Spiegel a 26-ročný Bobby Murphy, zakladatelia chatovacej aplikácie SnapSchat. Naopak najstaršími sú 99-ročný David Rockefeller a rovnako starý Lin Yu Chiaz z Taiwanu, ktorý zbohatol na výrobe skla. 

Aspoň jedného dolárového miliardára pritom eviduje 68 krajín. Najviac ich bolo v Spojených štátoch amerických, a to 537. Nasledovala Čína s 430 miliardármi a India s 97 boháčmi. India sa tak v tomto porovnaní dostala pred Rusko, kde počet miliardárov zaznamenal najvyšší medziročný prepad o 10 ľudí na 93 osôb. Spomedzi miest najviac z nich žije v New Yorku, až 91. Nasleduje Moskva s 73 a Hong Kong s 71 miliardármi.

Podľa rebríčka najviac miliardárov, takmer tri stovky, pochádza z technologického sektora, nasleduje realitný biznis a spracovateľský priemysel. 

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X