Posledná možnosť ušetriť na založení s.r.o. 5000 eur

4. novembra 2013
Posledná možnosť ušetriť na založení s.r.o. 5000 eur
Online Invest s.r.o.

(PR) Najčastejšie využívanou formou splatenia základného imania pre založenie s.r.o. je v súčasnosti vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania. V tomto prípade nie je potrebné reálne vloženie peňazí na účet.

To sa však schválením novely zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka zmení a od 1.12.2013 bude potrebné reálne splatiť základné imanie, minimálne vo výške 5000 eur.

 

Ak to podnikatelia, ktorí si plánujú založiť s.r.o., stihnú do 30.11.2013, môžu tak ušetriť pri prvých investíciách až 5000 eur.

 

Keďže mnoho začínajúcich podnikateľov nedisponuje takými prostriedkami, aby okrem všetkých nákladov so založením spoločnosti vedeli pokryť aj splatenie základného imania, táto zmena v zákone im značne sťaží rozbeh podnikateľskej činnosti.

 

Mnoho z nich nebude mať inú možnosť ako požičať si v bankových alebo nebankových inštitúciách, prípadne miesto založenia s.r.o. si vybrať z ponuky predaja spoločností. Teda kúpiť tzv. ready-made spoločnosť, ktorej cena je však o niekoľko sto eur vyššia ako cena za založenie novej spoločnosti.

 

Ak sa teda chcete vyhnúť tejto situácii najjednoduchšie je založiť si spoločnosť s ručením obmedzeným do 30.11.2013.  Podpisom dokumentov pred týmto dátumom sa riadi podanie návrhu na zápis podľa starého zákona, takže nie je potrebné reálne splatenie základného imania.

 

 

Takto ušetrené finančné prostriedky potom môžete využiť efektívnejšie na kúpu potrebných nástrojov, prístrojov alebo zariadenia Vašej kancelárie.

 

Autor článku pôsobí v spoločnosti Online Invest s.r.o.., ktorá sa zaoberá zakladaním spoločností, predajom spoločností a poskytovaním virtuálneho sídla. 

Zdroj: Podnikam.SK, MV
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?