Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Alternatívne zadávanie verejných zákazok pre mestá a obce

 

Seminár je určený pre

mestá, obce, veřejných obstarávateľov, ale i pre privátny sektor

 

Alternatívne zadávanie

Poldňový seminár je venovaný prezentácii projektu Materská školka Milovice v Čechách. Na príklade veľmi úspešnej verejnej zákazky Vám náš lektor, který je aj autorom technických špecifikácií a spoluautorom použitej zmluvy, vysvetlí zpôsob zadávania verejnej zákazky na princípe zmluvy tzv. Žltého FIDICU. Uvedený zpôsob zadávania je obvyklý v prípade projektov Svetovej Banky, Európskej banky, agentúr OSN atď. a začínajú ho uplatňovat aj železnice SR a NDS na niektorých projektoch.

V prípade materskej školy pre 115 detí so štyrmi triedami to znamená, že zadávaciu dokumentáciu tvorili iba pohľady a pôdorysy objektu a velmi podrobné technické špecifikácie formou funkčných požiadaviek v súlade s režimom zákona o verejných zákazkách. Zmluva o dielo zlúčila zmluvu na projektovú dokumentáciu a zmluvu na stavbu, keď je generálny dodávateľ zodpovedný aj za vypracovanie projektu a získanie stavebného povolenia. Dielo bolo dokončené v požadovanom termíne za 7 mesiacov, vrátane projektu a v požadovanej kvalite s viacprácami vo výške iba 1,5 %.

 

Výhodou tohoto zpôsobu zadávania verejných zákaziek je:

  • výrazné zníženie rizika zadávateľa
  • za projektovú dokumentáciu zodpovedá zhotoviteľ
  • podstatné zkrátenie lehoty výstavby prekrytím projektovania a vlastnej realizácie
  • eliminácia viacprác zhotoviteľa
  • minimálne náklady a nutný čas pre prípravu zadávacích podkladov.

Uvedený model je aplikovateľný bez akýchkoľvek obmezení aj v našom prostredí, predovšetkým z dôvodu veľmi podobnej legislatívy a zákona o verejnom obstarávaní. Lektor ho po zahraničných skúsenostiach prepracoval na podmienky v Čechách a realizoval tak úspešne jeden z prvých projektov bez nutnosti vypracovať celú projektovú dokumentáciu a výkaz výmer ako súčasť zadávacej dokumentácie.

Okrem vlastnej prezentácie projektu bude dostatok času, aby boli nesporné výhody tohoto modelu zadávania podrobne vysvetlené, prípadne aby Váš projekt mohol byť realizovaný na rovnaných princípoch s minimom rizika zadávateľa.

Prečítajte si viac TU!

 

Terminy

Dátum Miesto udalosti Cena bez dane
4. decembra 2017 Bratislava 79,00 €
4. decembra 2017 Banská Bystrica 79,00 €
4. decembra 2017 Banská Bystrica 79,00 €
11. októbra 2017 Banská Bystrica 79,00 €

Časový harmonogram

Kontakt na organizátora

Stručná charakteristika Odborné školenia, semináre a workshopy organizuje Centrum vzdelávania pod hlavičkou vydavateľstva Verlag Dashöfer úspešne už niekoľko rokov. Viac ako 10.000 spokojných účastníkov, desiatky lektorov – uznávaných odborníkov z praxe, nové témy reflektujúce aktuálne diane a legislatívne zmeny sú spoločným znakom pre Centrum vzdelávania.
Hlavná oblasť pôsobenia Odborné vzdelávanie, semináre a workshopy
Adresa Železničiarska 13, P.O.BOX 323, Bratislava 1, 814 99

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.

november, 2017

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

15nov - 15decCelý deňDaň z príjmu fyzickej osoby - Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom podľa § 44(Celý deň) Typ Udalosti:Povinnosti

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...