Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Energetický audit – základný predpoklad dosiahnutia zníženia energetickej náročnosti

Spotreba energií predstavuje významnú položku v nákladovej bilancii každého výrobného podniku. Základným predpokladom pre dosiahntie jej zníženia je dokonalá analýza súčasného stavu umožňujúca odhaliť miesta s potenciálom úspor – energetikcý audit.

Cieľ seminára:

Cieľom seminára je vysvetlenie základných pojmov týkajúcich sa energetických auditov, ktoré sú v súčasnosti pre podniky s určitou celkovou spotrebou energie povinné, ale na rozdiel od auditov účtovnej uzávierky nepredstavuje energetický audit kontrolu plnenia zákonom stanovených pravidiel.

Správne vypracovaný energetický audit je pomôckou pre manažment firiem pri rozhodovaní o ďalšom postupe v oblasti zvyšovania energetickej efektívnosti a tým zároveň znižovania prevádzkových nákladov.

Seminár je štrukturovaný s úmyslom poskytnúť účastníkom vyčerpávajúce informácie o význame a praktických prínosoch jednotlivých súčastí enegetického auditu pre identifikáciu možností zvyšovania efektívnosti výroby, distribúcie a spotreby energií vo výrobnom procese.

Účastníci sa dozvedia a uvidia na konkrétnych príkladoch z praxe spôsob, akým analyzovať spotrebu energií a zostaviť energetickú bilanciu, ktorá po vizualizácii umožní odhaliť a správne kvantifikovať možnosti energetických úspor a tým tiež zníženia prevádzkových nákladov.

Na príkladoch z praxe budú demonštrované príklady opatrení vedúcich ku zníženiu energetickej náročnosti s rozdelením do skupín podľa investičnej náročnosti na :

 • Beznákladové
 • Nízkonákladové
 • Strednenákladové
 • Vysokonákladové

Seminár je určený:

Seminár je určený pracovníkom výrobných podnikov, ktorí prichádzajú do styku s informáciami o spotrebe energie a sú zodpovední za riadenie jej spotreby, ale tiež pre členom vrcholného manažmentu, ktorí sa dozvedia, čo je možné od energetického auditu očakávať (skutočné prínosy auditu – nie len naplnenie „zákonnej“ povinnosti) a ako ďalej pracovať s výsledkami auditu.

Obsah seminára :

 • Energetický audit vo svetle direktívy európskej komisie o energetickej efektívnosti a energetických servisoch a legislatívy SR, definícia pojmov.
 • Typy energetických auditov.
 • Štruktúra energetického auditu – hlavné časti.
 • Bilancia a analýza energetickej spotreby, rozdelenie na fixnú a variabilnú spotrebu (celková bilancia a časový priebeh)
 • Význam a spôsoby vizualizácie energetickj bilancie – príklady z praxe.
 • Príklady oblastí s potenciálom zvýšenia energetickej efektívnosti.
 • Možnosti využitia druhotných energetických zdrojov a spôsob určenia ich prínosu.
 • Informácia o výsledkoch auditu pre manažment.
 • Diskusia – konzultácie o konkrétnych situáciách podľa potreby účastníkov

Terminy

Dátum Miesto udalosti Cena bez dane
6. októbra 2017 Bratislava 165,00 €
14. júna 2017 Bratislava 165,00 €
4. apríla 2017 Bratislava 165,00 €
6. októbra 2017 Bratislava 165,00 €

Časový harmonogram

 • 8.30 – 9.00  registrácia účastníkov
 • 9.00 – 11.30  prednáška
 • 11.30 – 12.30  obed
 • 12.30 – 16.00  prednáška a diskusia

Miesta, kde organizujeme semináre:

Bratislava – Vydavateľstvo Verlag Dashöfer – Centrum vzdelávania. 
Železničiarska 13, 814 99 Bratislava 1
Vlastné kompletne zariadené školiace miestnosti, približne pre 12 ľudí.

Žilina – Holiday Inn Žilina
Športová 2, 010 01 Žilina

Košice – Vzdelávacie centrum TeleDom
Timonova 27, 040 01 Košice

Vysoké Tatry – Grand Hotel Starý Smokovec****
Starý Smokovec 38, 062 01 Vysoké Tatry

Donovaly – Hotel Galileo****
Donovaly 196, 976 39 Donovaly

*V prípade záujmu o ubytovanie za zvýhodnenú cenu v niektorom z uvedených miest, neváhajte kontaktovať Ing. Zuzanu Cmorejovú na tel. č.: 0915 692 889 alebo mailom: zuzana.cmorejova@dashofer.sk.

Od januára 2014 je Centrum vzdelávania členom Asociácie inštitúcií vzdelávania dospelých v Slovenskej republike.

*Vstupenku spolu s organizačnými pokynmi a zálohovou faktúrou Vám pošleme minimálne 4 pracovné dni pred uskutočnením seminára na Vami uvedenú e-mailovú adresu.

Kontakt na organizátora

Stručná charakteristika Odborné školenia, semináre a workshopy organizuje Centrum vzdelávania pod hlavičkou vydavateľstva Verlag Dashöfer úspešne už niekoľko rokov. Viac ako 10.000 spokojných účastníkov, desiatky lektorov – uznávaných odborníkov z praxe, nové témy reflektujúce aktuálne diane a legislatívne zmeny sú spoločným znakom pre Centrum vzdelávania.
Hlavná oblasť pôsobenia Odborné vzdelávanie, semináre a workshopy
Adresa Železničiarska 13, P.O.BOX 323, Bratislava 1, 814 99

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.

november, 2017

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

15nov - 15decCelý deňDaň z príjmu fyzickej osoby - Odvedenie sumy na zabezpečenie dane z príjmov platiteľom podľa § 44(Celý deň) Typ Udalosti:Povinnosti

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...