Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Trh operatívneho lízingu v minulom roku rástol

Trh operatívneho lízingu v minulom roku rástol
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
28. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V budúcnosti by mal rásť aj car-sharing, teda požičiavanie auta, ktoré práve klient nevyužíva.

Operatívny lízing viac využívajú aj menšie firmy

Trh operatívneho lízingu a outsourcingu správy firemných vozidiel vzrástol v minulom roku o 12 %. Ako ďalej informovala spoločnosť Business Lease, odvážnejšie predpovede pritom hovorili o 10-percentnom medziročnom náraste.

Počet vozidiel firiem v operatívnom lízingu teda vlani bol na slovenskom trhu 23,8 tisíc. Avšak operatívny lízing je podľa Business Lease na Slovensku v porovnaní so západnou Európou stále novou formou financovania a správy firemných vozidiel.

Trh operatívneho lízingu vlani podľa vyjadrení Business Lease rástol vďaka trom hlavným trendom. Je to postupný prechod spoločností z finančného na operatívny lízing, čo súvisí aj so zmenou legislatívy, hlavne zákona o dani z príjmu.

„Ďalej pozorujeme zvýšený prechod už aj malých spoločností do operatívneho lízingu. A do tretice, obľúbenosť operatívneho lízingu rastie aj u čisto slovenských firiem bez zahraničného kapitálu,“ povedala obchodná riaditeľka Business Lease Slovakia Lucia Čišková.

Spoločnosť predpovedá na Slovensku obdobný rast aj v ďalších rokoch. „My sami plánujeme tento rok narásť o ďalších minimálne 10 %,“ uviedla Čišková. V tomto roku sa však podľa nej objavia aj tri ďalšie trendy.

Silnieť bude rozvoj elektromobility, a to aj pri prenájmoch áut. Obdobne sa očakáva aj postupný rast záujmu fyzických osôb o operatívny lízing a nemenej zaujímavou témou bude podľa Čiškovej aj car-sharing, teda požičiavanie auta, ktoré práve klient nevyužíva.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Auto v podnikaní

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X