Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V cestovnom ruchu chcú zavedenie rekreačných poukážok

Jednou z priorít ZCR je zavedenie rekreačných poukážok
Ilustračné foto: SITA
8. februára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podporu pre rast zahraničných návštevníkov vidia členovia Zväzu cestovného ruchu SR podľa prezidenta Mareka Harbuľáka v zjednodušení a v zmenách pravidiel vízovej politiky či v zmene legislatívy.

Kľúčovým faktorom pre cestovnýc ruch je flexibilita Zákonníka práce

Jednou z hlavných priorít Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR je zavedenie takzvaných rekreačných poukážok, ktoré by podporili domáci dopyt po službách v turizme na Slovensku. „V prvom rade chceme podporiť domáci dopyt, ktorý tvorí základ cestovného ruchu v každej vyspelej krajine,“ argumentoval prezident ZCR SR Marek Harbuľák. „Zároveň chceme prehodnotiť aj podporu pre zvýšenie návštevnosti a predĺženie času pobytu zahraničných návštevníkov u nás na Slovensku,“ dodal.

Podporu pre rast zahraničných návštevníkov vidia členovia zväzu aj v zjednodušení a v zmenách pravidiel vo vízovej politike. ZCR preto podporuje pracovný návrh Európskeho parlamentu, ktorý prispeje k zjednodušeniu a lepšej dostupnosti víz pre návštevníkov takzvaných tretích krajín. 

Zväz sa chce v roku 2015 podľa Harbuľáka aktívne podieľať aj na tvorbe Národného systému kvality v službách cestovného ruchu. Kvalitné služby sú podľa zástupcov turizmu základom pre úspech vo vysoko konkurenčnom prostredí.

Medzi hlavné priority tohto roku radí ZCR SR aj oblasť legislatívy

Skúsenosti z posledných rokov podľa Harbuľáka jednoznačne ukazujú na zavádzanie rôznych povinností nad rámec regulácie nariadení a smerníc vydaných Európskym parlamentom. „Takéto opatrenia brzdia rozvoj služieb a znevýhodňujú poskytovateľov služieb v porovnaní s inými európskymi krajinami. Kľúčovým faktorom je flexibilita Zákonníka práce, sezónne zamestnávanie, ktoré je typickou formou zamestnávania v službách cestovného ruchu,“ poznamenal prezident zväzu.

Kiska nepodpísal novelu Zákonníka práce, aj tak bude platiť

Zväz cestovného ruchu SR založili zástupcovia siedmich rozhodujúcich celoslovenských združení cestovného ruchu v roku 2011. Pôsobí ako dobrovoľná, apolitická a profesijne zameraná organizácia zamestnávateľov v cestovnom ruchu. Medzi jeho priority patrí najmä zjednotenie turizmu, aktívny prístup k legislatívnym zmenám v oblasti cestovného ruchu, intenzívnejšia spolupráca so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch pri propagácii Slovenska a podpora domáceho cestovného ruchu.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X