Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V júni skončilo s nedostatkom 11,69 % kontrol potravín

Ilustračné foto: SITA
19. júla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Inšpektori si posvietili celkovo na 2 585 prevádzok, pochybenia zistili v 470 z nich.

Uložených bolo 146 blokových pokút v sume prevyšujúcej päťtisíc eur

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali v uplynulom mesiaci celkovo 4 063 kontrol potravín. Jeden či viaceré nedostatky konštatovali v 11,69 percenta prípadov. Vyplýva to z údajov ŠVPS.

Kontroly sa uskutočnili v rámci celého potravinového reťazca. Najviac inšpekcií urobili kontrolóri v stredných maloobchodných predajniach, a to 989, nasledovali malé predajne s 963 kontrolami, hypermarkety a supermarkety si preverili 591-krát.

e-Book

Automobil v podnikaní živnostníka 2015

Naposledy spomínané subjekty skončili s nedostatkom 14,04 % kontrol, stredné predajne so 17,8 % a malé predajne s 12,15 % porušenosti.

V júni si inšpektori posvietili celkovo na 2 585 prevádzok, pochybenia zistili v 470 z nich, čo predstavuje 18,18-percentný podiel. Uložených bolo 146 blokových pokút v sume prevyšujúcej päťtisíc eur.

„Ostatné nedostatky, ktoré boli zistené počas výkonu úradných kontrol sa riešili v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona o potravinách,“ konštatuje ŠVPS. 

Počas júna nadobudlo právoplatnosť 159 rozhodnutí vo výške 165 720 eur a uložených bolo v rámci nich 38 opatrení. Priemerná pokuta tak predstavovala 1 042 eur, najvyššia sankcia sa vyšplhala až na 25 tis. eur.

Inšpektori vykonali v minulom mesiaci aj 191 importných kontrol dovážaných surovín a potravín rastlinného pôvodu. Celkovo išlo o 264 zásielok z tretích krajín. Z 13 odobratých vzoriek bolo doposiaľ vyšetrených sedem, všetky vyhoveli požiadavkám platnej legislatívy.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

24jan7:30SPRÁVA A ÚDRŽBA BUDOV7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

25janalldayTransferové oceňovanie(Celý deň: štvrtok) Udalosť usporiadaná: Wolters Kluwer s. r. o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dane a účtovníctvo

31janalldayDaňová optimalizácia a štrukturovanie podnikania(Celý deň: streda) Udalosť usporiadaná: Wolters Kluwer s. r. o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dane a účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X