Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viac ako 12 % kontrol potravín skončilo s nedostatkom

Viac ako 12 % kontrol potravín skončilo s nedostatkom
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
8. apríla 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Inšpektori si vo februári posvietili na 2 130 prevádzok, pochybenia zistili v 501 z nich.

Podnikatelia dostali 317 blokových pokút 

Počas druhého mesiaca tohto roka narástol počet kontrol potravín i množstvo zistených nedostatkov. Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) vykonali vo februári 4 208 kontrol potravín, čo je o vyše 1 300 viac ako v januári. Nedostatky identifikovali pri 519 kontrolách, čo predstavuje 12,33-percentný podiel. Vyplýva to z údajov ŠVPS.

Kontroly sa uskutočnili v rámci celého potravinového reťazca. Najviac inšpekcií urobila ŠVPS v stredných predajniach, a to 1 379, nasledovali malé predajne s 1 209 kontrolami, hypermarkety a supermarkety si preverila 624-krát. Pri naposledy spomínaných subjektoch skončilo s nedostatkom 16,83 % kontrol, nasledovali stredné predajne s 14,79 % a malé predajne s 11,33 % porušenosti. 

Vo februári sa inšpektori zamerali na 2 130 prevádzok, pochybenia zistili v 501 z nich, čo predstavuje 23,52-percentný podiel. Uložených bolo 317 blokových pokút v sume viac ako 6,7 tis. eur. „Ostatné zistené nedostatky, ktoré boli zistené počas výkonu úradných kontrol, sa riešili v správnom konaní uložením opatrení a sankcií v zmysle zákona o potravinách v znení neskorších predpisov,“ konštatuje ŠVPS.

Počas februára nadobudlo právoplatnosť 112 rozhodnutí vo výške 189 500 eur a uložených bolo v rámci nich 15 opatrení. Priemerná pokuta tak predstavovala 1 739 eur, najvyššia sankcia sa vyšplhala na 30 tis. eur. 

Inšpektori vykonali v druhom mesiaci roka aj 240 importných kontrol dovážaných surovín a potravín rastlinného pôvodu. Celkovo išlo o 279 zásielok z tretích krajín. Z 22 odobratých vzoriek vyšetrili doposiaľ 19, z čoho jedna nevyhovela požiadavkám platnej legislatívy.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

10máj6:30Registrácie v sociálnej poisťovni a v zdravotnej poisťovni - prehľad povinností mzdovej účtovníčky6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X