Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zákon o správcoch bytových domov má zvýšiť profesionalizáciu

Zákon o správcoch bytových domov má zvýšiť profesionalizáciu
Ilustračné foto: SITA
18. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v tomto roku pripraví návrh zákona o správcoch bytových domov.

Správcovia bytových domov budú v registri

Zámerom pripravovaného návrhu zákona o správcoch bytových domov je zlepšenie profesionalizácie vykonávania tejto činnosti. Služby správcovských spoločností podľa štátneho tajomníka ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františka Palka nie sú totiž natoľko kvalitné, aby s nimi mohla byť spokojnosť. Ministerstvo chce pripraviť návrh spomínaného zákona ešte v tomto roku.

„Nový zákon vytvorí lepšie predpoklady pre vyššiu profesionalizáciu týchto spoločností. Budeme viesť register správcov bytových domov s tým, že budú musieť byť splnené kvalifikačné predpoklady, školenia pracovníkov, ktorí v týchto spoločnostiach budú pracovať na úseku správy bytového fondu a budú musieť tiež absolvovať povinné odborné skúšky,“ informoval v utorok Palko. 

Spoločným základom hlavných cieľov Koncepcie štátnej bytovej politiky do roku 2020 je podľa štátneho tajomníka znižovanie energetickej záťaže bytov, aby po priemyselných budovách neboli druhým najväčším požieračom energie na Slovensku.

„Táto koncepcia stojí na dvoch základných cieľoch – pokračovanie v rozvoji nájomného bývania ďalšími novými formami a ďalším dôležitým cieľom je obnova bytového fondu,“ povedal Palko. Postavené paneláky a domy by podľa neho mali poskytovať oveľa vyšší štandard bývania oproti súčasnosti. 

Ministerstvo plánuje pripraviť aj novelu zákona o dotáciách na rozvoj bývania a o sociálnom bývaní a tiež úpravu zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania. „Chceme ešte viac zvýrazniť potrebu znižovania energetickej náročnosti budov,“ dodal Palko.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

26apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

04máj6:30Zákazková výroba a výstavba6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo a dane

09máj6:30BOZP v stavebníctve – "Vyhláška MPSVaR SR č. 147/2013 a jej novely : vyhl. MPSVaR SR 46/2014 a vyhláška MPSVaR SR č. 100/20156:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X