Zamestnanci sa v prieskume zhodli na vlastnostiach, ktoré by mal mať každý dobrý šéf

13. februára 2017
Sympatický muž. biznis
ilustračné: thinkstockphotos.com

Existuje obrovský rozdiel v tom, aké vlastnosti si želajú podriadení pracovníci u svojho šéfa a čo v skutočnosti často dostávajú.

Motivačné prostredie je pritom základom pre rast biznisu a zahŕňa tak spokojných manažérov, ako aj zamestnancov. Viaceré realizované prieskumy odhalili, aké vlastnosti by si želali podriadení pracovníci u svojich šéfov.

boss, šéf
ilustračné: pixabay.com

Sebareflexia

Štúdia spoločnosti Dale Carnegie Training napríklad prezradila, že až 84 % z oslovených zamestnancov by prijalo, keby si ich manažér dokázal pripustiť chybu. Aj vedúci pracovníci sú len ľudia a týmto gestom ukážu, že sú prístupnejší. Výsledkom tohto postupu je kooperatívne pracovné prostredie bez strachu.

Schopnosť načúvať

Zaujímavý je aj ďalší výsledok uvedeného prieskumu. Ten hovorí o tom, že až 88 % podriadených pracovníkov si cení šéfov, ktorí ich dokážu počúvať. Len 60 % z oslovených pritom priznalo, že to ich manažéri aj skutočne robia.

Ocenenie

Veľmi vysoké číslo si získala schopnosť nadriadených oceniť prácu ich zamestnacov. Bolo to až 87 % z oslovených respondentov. Len 61 % z nich zároveň priznalo, že sa im takého ocenenia naozaj dostáva. Pochvala je pritom jedným z najvýznamejších motivačných faktorov na ceste za úspechom. 86 % zamestnancov v tejto súvislosti uviedlo, že je to pre nich dôležité.

Povzbudenie

Z realizovanej štúdie ďalej vyplýva, že 80 % podriadených pracovníkov si myslí, že inšpiratívni lídri im pomáhajú zlepšovať sa a napredovať. Viac, ako 70 % zamestnancov tiež priznalo, že jedna z najdôležitejších vecí u ich šéfa, je uznanie zlepšenia ich výkonnosti.

Chyby

Spomínaný prieskum tiež potvrdil, že 60 % zamestnancov oceňuje, keď ich nadriadení manažéri nekarhajú za chyby a miesto toho im dajú šancu ich napraviť.

Prečo je ale také dôležité, akými vlastnosťami disponujú nadriadení pracovníci? Odpoveď je jednoduchá. Lepší šéfovia majú šťastnejších a tým aj produktívnejších zamestnacov. Tento fakt sa následne odráža na raste príslušného podnikania.

Zdroj: Business News Daily
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?