Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zamestnanosť v SR bola v roku 2014 nižšia než priemer EÚ

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
9. mája 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Cieľom stratégie Európa 2020 je dosiahnuť v EÚ do roku 2020 mieru zamestnanosti obyvateľov vo veku od 20 do 64 rokov prevyšujúcu 75 %.

Zamestnanosť v SR v kategórii od 20 do 64 rokov vlani vzrástla na 65,9 %

Miera zamestnanosti v EÚ dosiahla medzi obyvateľmi vo veku od 20 do 64 rokov v roku 2014 úroveň 69,2 %, pričom ide o jej prvý rast od finančnej krízy. Aj napriek zvýšeniu sa však nedostala na úroveň 70,3 % z roku 2008.

V tomto roku v dôsledku krízy klesla na 68,9 % a odvtedy klesala. Miera zamestnanosti na Slovensku vo vekovej kategórii od 20 do 64 rokov vlani vzrástla na 65,9 % zo 65 % v roku 2013. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

eBooky:

Cieľom stratégie Európa 2020 je dosiahnuť v EÚ do roku 2020 mieru zamestnanosti obyvateľov vo veku od 20 do 64 rokov prevyšujúcu 75 %. Tento cieľ bol prepočítaný do národných cieľov jednotlivých štátov EÚ tak, aby odrážal ich súčasnú situáciu a možnosti.

Cieľom Slovenska v rámci stratégie 2020 je dosiahnuť mieru zamestnanosti vo výške 72 %. V minulom roku vzrástla zamestnanosť v sledovanej vekovej kategórii takmer vo všetkých štátoch EÚ, najviac však v Maďarsku, v Portugalsku, v Chorvátsku a v Litve. 

Mieru zamestnanosti nad úrovňou 75 % evidovali vlani vo Švédsku (80 %), v Nemecku (77,7 %), vo Veľkej Británii (76,2 %), v Holandsku (76,1 %) a v Dánsku (75,9 %). Na druhej strane, mieru zamestnanosti vo vekovej kategórii od 20 do 64 rokov menšiu ako 60 % zaznamenali v Grécku (53,3 %), v Chorvátsku (59,2 %) a v Španielsku a v Taliansku (zhodne 59,9 %).

Ciele stanovené v stratégii 2020 dokázali už v roku 2014 splniť štyri krajiny. Boli to Nemecko, Chorvátsko, Malta a Švédsko.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

24jan7:30SPRÁVA A ÚDRŽBA BUDOV7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

25janalldayTransferové oceňovanie(Celý deň: štvrtok) Udalosť usporiadaná: Wolters Kluwer s. r. o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dane a účtovníctvo

29jan7:30Vedenie účtovníctva a daňové povinnosti v neziskovej organizácii7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo,Verejná správa

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikám

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X