Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Arménsky dram

Kód menyAMD
Názov štátuArménsko
Názov menyArménsky dram
Množstvo v EUR1

Arménsky dram je názov pre oficiálne a zákonné platidlo platné na území Arménska, pričom okrem tohto kaukazského štátu používa túto menu aj Náhorný Karabach. Mena bola v Arménsku zavedená až v roku 1993 a to z dôvodu, že až do roku 1991 bolo Arménsko súčasťou Sovietskeho zväzu, takže nemalo vlastné platidlá, ale používalo sovietsky rubeľ. Ten bol platidlom v krajine aj dva roky po rozpade ZSSR a nová mena bola zavedená až neskôr.

Aktuálne je v obehu niekoľko druhov mincí a bankoviek, pričom jedna stotina dramu nazvaná luma nie je vydaná vo forme žiadneho platidla, keďže jej hodnota je príliš nízka. Mince vydané v Arménsku majú hodnoty od 10 až po 500 dramov, bankovky sú vydané práve od hodnoty 500 dramov až po 100.000 dramov, čo vypovedá o tom, aká silná je aktuálne mena a o tom, že jej kurz voči ostatným menom v svetovom koši mien je značne slabý. Na minciach aj bankovkách sú zobrazené najmä národné symboly.

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X