Zverejňujete v titulku na Linkedine, že si hľadáte prácu? Možno robíte veľkú chybu

8. novembra 2016
Stres, smútok, prepracovanosť
Thinkstock

Ak máte vytvorený profil na sociálnej sieti Linkedin, určite ste už veľakrát videli rôznych vašich známych, ako si v titulku zverejnili informáciu o tom, že si aktuálne hľadajú prácu. Podľa niektorých lovcov talentov je to však najrýchlejšia cesta k spomaleniu celého procesu.

Vysvetlenie, prečo je to tak, je jednoduché. Informácia o tom, že si práve hľadáte prácu – „Currently seeking employement“ v anglickom znení, ktoré mnohí používajú, vás podľa týchto odborníkov stavia do pozície obete a navodzuje dojem zúfalstva. Je to, akoby ste kričali o pomoc, že rýchlo potrebujete prácu, lebo ste hladní, bez peňazí a nešťastní. Linkedin má viac ako 400 miliónov užívateľov, ktorí predstavujú vašu konkurenciu. Titulok na vašom profile vám umožňuje odlíšiť sa od nich a zaujať pozornosť lovcov talentov a potenciálnych zametnávateľov.

Faktom je, že zamestnávatelia nechcú najímať zúfalých ľudí. V prípade, že zbadajú takýto status, ihneď rozmýšľajú o tom, či ste až takí zúfalí, že si takúto informáciu o sebe zverejníte, a to aj v prípade, že váš profil reprezentuje silného kandidáta. A tak aj v prípade, že ste skutočne zúfalí, držte vždy hlavu hore. V profile a titulku radšej vyzdvihnite svoje kvality. Zvoľte pritom správne kľúčové slová. Neukazujte svoju slabosť, ale podporte silné stránky.

Je samozrejme na vás, ako sa napokon rozhodnete. Je však pritom dobré vedieť, že aj s takýmto pohľadom na vec sa možno stretnúť. Aký text si napokon umiestnite do vášho titulku, je len vaším súkromným rozhodnutím. Dajte pritom na intuíciu a nezabudnite profil doplniť vhodným textom, ktorý vyzdvihne vaše kvality a skúsenosti.

Zdroj: Forbes, Podnikam
Tlačiť

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?